Korzyści skóry oliwy z oliwek

 

Jest bogaty w witaminy

Oliwa z oliwek ma kilka zgłoszonych korzyści dla skóry. Według Międzynarodowej Rady oliwek, oliwa z oliwek ma wiele witamin, w tym A, D, i K, a także witaminy E.

Ma właściwości przeciwutleniające

Oliwa z oliwek jest również przeciwutleniaczem, więc może pomóc w zapobieganiu lub odwrócenia szkód od raka powodując promieniowanie ultrafioletowe. Ma bardzo wysokie stężenie składnika zwanego skwalen w porównaniu do innych rodzajów tłuszczów i olejów, które ludzie normalnie jeść. Skwalen jest to, co daje oliwy z oliwek dodatkowy impuls przeciwutleniacz.

Nawilża i zwalcza bakterie

Jeśli masz skłonność do trądziku, za pomocą mydła wykonane z oliwy z oliwek może pomóc zmniejszyć trądzik zabijając bakterie, które powoduje trądzik. Oliwa z oliwek jest również znana nawilżają i nawilża skórę.

Jak można użyć oliwy z oliwek na twarzy?

Większość Living Pure naturalnych produktów, takich jak krem do twarzy Nea Intense hydratacji, ponadczasowy głęboki hydratacji krem na noc i serum do twarzy oleum są oparte na oliwy z oliwek. Pomagają odżywiać i chronić skórę, zwłaszcza w połączeniu z mydłem węgla drzewnego.

Zapoznaj się z naszą kolekcją olejów , jak również z produktów do twarzy, ciała i włosów, a także Barba Oil dla brody i wąsów.

 

Źródło: http://www.Healthline.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.